Víťazne aj proti Žiline B!

Ani v šiestom ligovom kole sme nenašli premožiteľa, tentoraz sme si poradili so Žilinou B 5:1 a aj naďalej trónime ligovému pelotónu.

MFK Skalica Domáci
5:1
MŠK Žilina B Hostia


MFK Skalica:

Junas – Švrček, Hlavatovič, Szöcs, Abrahám – Opiela (C), Nagy – Tomovič (84. Jakubek), Haša, Dolný (75. Pospíšil) – Šebesta (82. Mášik)

MŠK Žilina B:

S. Petráš – Majdan, Tevzadze, Kopas, Minárik (C), Gamboš, M. Rusnák (80. Petrák), M. Ďuriš, Bichakhchyan (73. Gono), Kovaľ (64. Myslovič), Moško

Štatistiky

Branky

Góly: 41. Gamboš - 26. Szöcs, 49. Opiela, 54. a 57. Haša, 83. Mášik

Žlté karty
43. Kopas, 50. Minárik, 53. Moško
Počet divákov
617

Komentár

Rozhodcovia: Peter Kráľovič – Tomáš Mókoš, Martin Vitko

Už v prvej minúte sme mohli ísť do vedenia, ale v pokutovom území neuspel najskôr Dolný a po ňom ani Nagy. O chvíľu bola žilinská defenzíva opäť v permanencii, Šebesta si zasekol loptu, ale jeho pokus tečovali hostia len na rohový kop. Náš sebavedomý nástup pokračoval aj naďalej, pri streleckej chuti bol vo štvrtej minúte opäť Dolný, ale jeho pokus zo strednej vzdialenosti smeroval nad. Vzápätí sa pokúsil Haša oblúčikom z úctyhodnej vzdialenosti prekvapiť hosťujúceho brankára Petráša, ale lopta dopadla len na vrchnú sieť brány. Po piatich minútach sa osmelili aj Žilinčania, keď Ďuriš štipľavým pokusom vyskúšal Junasovu pozornosť. Náš brankár však bol na správnom mieste a so streleckým pokusom si dokázal poradiť. V pätnástej minúte sa prihlásil o slovo Šebesta, ale jeho pokus zvnútra pokutového územia šiel len tesne vedľa brány. V dvadsiatej minúte si diváci pýtali pokutový kop, ale píšťalka rozhodcu zostala nemá. V 24. minúte sa dostali do protiútoku Žilinčania, Rusnák potiahol loptu po pravom krídle, poslal ju do pokutového územia, ale Bichakhchyan z prvej netrafil bránu. Cez Dolného a Šebestu sa v 26. minúte dostala lopta až k Hašovi, ale jeho sľubný pokus usmernili hostia na rohový kop. Štandardná situácia napokon skončila gólom, keď sa lopta dostala až k nášmu stopérovi Szöcsovi, ktorý nás poslal do vedenia 1:0! Aj naďalej sme boli aktívni, ale Tomovičovu šancu zastavil ofsajd. Päť minút pred koncom prvého dejstva sa tešili aj hostia, keď rohový kop zahral Adam Kopas a hlavičkou prekonal Junasa Gamboš. Náš brankár si síce siahol na loptu, ale tá aj napriek tomu skončila v sieti. V 45. minúte sme sa opäť podnikli útok smerom k súperovej bráne, ale Dolného pokus skončil nad bránou.

Začiatok druhého polčasu priniesol na "Letňáku" druhú gólovú radosť, keď pokutový kop v 49. minúte s prehľadom premenil Lukáš Opiela. Predchádzal mu faul Minárika na prenikajúceho Hašu. Trvalo len štyri minúty a padol ďalší gól. Po nezištnej prihrávke od Dolného sa tentoraz presadil Haša. Ten istý hráč pridal v 57. minúte aj svoj siedmy gól v sezóne. Tentoraz mu Opiela prenechal pozíciu exekútora pokutového kopu a český legionár ho napodobnil presnou strelou po pravej ruke brankára Petráša. Aj naďalej sme diktovali tempo zápasu, hosťujúcej obrane v 62. minúte utiekol opäť Haša, ale jeho technický pokus smeroval len do Petrášovej náruče. V 63. minúte obišiel Moška Šebesta, k odrazenej lopte sa dostal Haša, už-už sa tešil z hetriku, ale radosť mu zmarilo ofsajdové postavenie. Ihneď po príchode na ihrisko sa v 83. minúte presadil Mášik, keď mu aktívny Haša pekne priklepol loptu – 5:1. Stav stretnutia zostal až do konca nezmenený, ani v šiestom kole sme nenašli premožiteľa a trónime ligovému pelotónu so ziskom šestnástich bodov.Ohlasy trénerov

Jozef Dojčan, tréner MFK Skalica: "Priznám sa, že z doterajších zápasov som mal práve z tohto najväčšie obavy. Vieme, ako sa v Žiline pracuje s mladými hráčmi, ktorí sú hladní po úspechu. Vlani tu hralo "béčko" Žiliny veľmi dobre. Prvý polčas to potvrdil, ale zodpovedne sme sa pripravili na to, ako chceme hrať a ako chceme v tomto zápase uspieť. Všetko sme tomu podriadili, som veľmi rád za víťazstvo."


Norbert Guľa, tréner MŠK Žilina B: "Myslím si, že sme sa pokúšali kombinovať celkom slušne cez stred poľa, ale kľúčová bola kvalita hráčov vpredu. Prvý polčas bol celkom slušný, paradoxne, aj keď sme hráčov upozorňovali, že domáci pôjdu do druhého polčasu aktívne, spravili sme individuálnu chybu. Bol z toho pokutový kop, potom sme sa troška zosypali, domáci boli v laufe. Aj keď domáci potom opticky poľavili, zaslúžene zvíťazili. V našej zostave hrali mladí hráči, ktorí zbierajú skúsenosti. Takto to chceme robiť."