Z Dubnice odchádzame bez bodového zisku

V rámci pätnásteho kola druhej najvyššej súťaže sme sa predstavili v Dubnici.

FK Dubnica nad Váhom Domáci
4:0
MFK Skalica Hostia


FK Dubnica nad Váhom:

Digaňa - Štefánek, Janco, Švec, Častulín (62. Čurik), Vujošević (84. Buček), Zahranychnyy, Mikuš, Pagáč, Pleva (77. Knižka), Jakúbek (C)

MFK Skalica:

Junas - Švrček, Hlavatovič, Szöcs, Pospíšil - Mášik (Dolný), Opiela (C) - Matić (58. Jakubek), Šebesta, Abrahám (46. Milota) - Haša

Štatistiky

Branky

Góly: 26. Vujošević (11 m), 33. Vujošević, 53. Mikuš, 86. Jakúbek

Žlté karty
Štefánek, Vujošević - Haša, Švrček
Počet divákov
535

Komentár

Bol to duel o efektivite. Zatiaľ čo my sme nedokázali premeniť vyložené príležitosti a triafali sme do brvna Digaňovej brány, domáci strieľali góly. V porovnaní s pohárovým zápasom proti Trenčínu nastala v našej základnej zostave jedna vynútená zmena, keď Martina Nagya nahradil Lukáš Opiela, ktorý si na svoj rukáv natiahol aj kapitánsku pásku. V siedmej minúte sme prvý raz pohrozili, keď si po Pospíšilovom autovom vhadzovaní nabehol na Szöcsov center Abrahám, ale jeho „padajúci list“ opečiatkoval len brvno. O dve minúty sa lopta odrazila opäť od brvna, tentoraz po Hašovom pokuse. Vzápätí sa dostával do šance opäť Abrahám, ale pred ním v hodine dvanástej dobre zasiahol domáci stopér. V 25. minúte sa kopal pokutový kop po tom, čo hlavný rozhodca posúdil súboj Hlavatoviča s Vujoševićom ako nedovolený. Loptu si na biely bod postavil Vujošević a loptu nasmeroval do ľavého dolného rohu Junasovej brány – 1:0. O sedem minút sa tešili domáci aj druhý raz, z pravej strany vyslal prízemnú prihrávku do „malého vápna“ Mikuš a Vujošević dokázal poslať loptu opäť do siete – 2:0. Aktívny Haša potom viackrát distribuoval nebezpečné prihrávky svojim spoluhráčom, ale ani z jednej príležitosti gólovo nezapršalo. Preto sa tímy rozišli po prvom dejstve s výsledkom 2:0 pre domácich.

Do druhého dejstva sme vstúpili s imperatívom zvrátenia nepriaznivo sa vyvíjajúceho priebehu stretnutia. V prestávke vykonal náš tréner dve striedania, keď dvojicu Mášik-Abrahám vystriedal Dolný s Milotom. Namiesto zníženia však prišiel ďalší úder z domácej strany. Priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti zahrával v 53. minúte Mikuš a presnou strelou do pravej šibenice nedal šancu nášmu brankárovi – 3:0. Po hodine hry zazvonilo brvno na Digaňovej bráne aj tretí raz, tentoraz po prihrávke od Opielu do druhej vlny strieľal Haša. V 78. minúte sa dostal po rohovom kope do sľubnej príležitosti náš kapitán, ale Opielov pokus dokázal Digaňa reflexívne vytlačiť mimo svojej brány. Keď už bol o dve minúty domáci brankár prekonaný, Dolnému prekazil radosť obranným zákrokom spred vlastnej brány Jakúbek. O posledný gólový moment stretnutia sa postaral v 86. minúte Jakúbek, keď zo strednej vzdialenosti vystrúhal pekné zakončenie do ľavého horného rohu.Ohlasy trénerov

Peter Gergely, tréner FK Dubnica nad Váhom: "S takýmto výsledkom sme spokojní, pretože Skalica ukázala svoju kvalitu. Možno je výsledok pre hostí krutý, ak sa pozrieme na to, koľko mali šancí. Futbal je raz taký, my sme tiež odohrali takéto zápasy. Som rád, že sme prvý raz v sezóne udržali vzadu nulu. Chlapci šli na doraz, myslím si, že sme boli v tom zápase lepší. Hostia mali za sebou ťažký zápas proti Trenčínu, asi aj to sa podpísalo pod tento výsledok."


Jozef Dojčan, tréner MFK Skalica: "Ťažko sa hodnotí takýto zápas, keď súper štyri-päťkrát vykopáva loptu z prázdnej brány. Prvý polčas sme začali veľmi dobre, mali sme dve-tri tutovky, ale nepremenili sme ich. Domácich postavila na nohy sporná situácia. Prehrali sme, v živote sú aj také dni, škoda, že sme sa po polčase nedokázali dostať späť do zápasu. Ideme ďalej. Zápasový program je nabitý, hráči sa v pohárových zápasoch vyžmýkajú na maximum a potom to cítime v lige. Spravíme všetko pre to, aby sme sa vrátili späť na víťaznú vlnu."

zdroj: futbalnet.sk