Z Vysočiny si vezieme remízu

Piaty prípravný zápas pred jarnou časťou sme odohrali na Vysočine.

FC Vysočina Jihlava Domáci
2:2
MFK Skalica Hostia


MFK Skalica:

Junas – Švrček, Opiela (65. Blažek), Ranko, Hlavatovič, Frimmel (80. Pospíšil), Nagy (70. Hollý), Popović, Mášik (80. Milota), Haša, Šebesta (55. Šulc)

Štatistiky

Branky

Góly: 21. a 23. Rezek - 15. Mášik, 84. Blažek

Počet divákov
0

Komentár

Proti Jihlave, ašpirujúcej na postup do českej najvyššej súťaže, sme podľa slov nášho kormidelníka odohrali náš najlepší zápas v tomto kalendárnom roku. V pätnástej minúte sme šli do vedenia zásluhou Mášika. Už o osem minút sme však prehrávali 1:2, keď sa o dva presné zásahy domácich postaral v rozmedzí dvoch minút Rezek. Druhé dejstvo prinieslo úpornú snahu nášho tímu o vyrovnanie skóre zápasu. Do príležitostí sa dostal Haša, ale nebolo mu súdené skórovať. Vyrovnávajúci gól napokon strelil šesť minút pred koncom riadneho hracieho času Blažek.

Svoj pohľad na zápasové dianie ponúkol náš tréner Jozef Kostelník: „Stretli sme sa s kvalitným súperom, odohrali sme proti nemu herne asi náš najlepší zápas v rámci doterajšej zimnej prípravy. V úvodných minútach sme strelili prvý gól, potom však súper vyrovnal a šiel dokonca do vedenia 2:1. Naďalej sme však hrali veľmi dobre v ofenzíve, chlapci zápas odmakali a v závere boli odmenení vyrovnávajúcim gólom na 2:2. Okrem toho sme mali aj ďalšie príležitosti, napríklad Roman Haša mohol dať len v druhom polčase dva-tri góly. Ukázali sme aj dobrú defenzívu, počnúc ofenzívnymi hráčmi, ktorí vytláčali rozohrávku domácich do želaných priestorov. Súpera sme nepúšťali do kombinácie. Mrzia ma len inkasované góly, ktoré boli veľmi zbytočné. Keď chceme hrať vážny futbal a byť vážne mužstvo, takéto góly by sme nemali dostávať.“

Najbližší zápas odohráme v piatok 14. februára o 13. hodine proti Prostejovu na umelej tráve v Hodoníne.

foto: fcvysocina.cz/Miroslav Fuks